Vēl pirms 10-20 gadiem, visticamāk, ļaudis īsti pat nesaprastu virsrakstā ietverto domu. Kur gan vēl var darba laikā atrasties grāmatvedis? Viņš noteikti ir savā darbavietā, viņam tuvumā ir kalkulators un kaudze ar mapēm. Viņš strādā. Šodien, sadzirdot šādu jautājumu, jau ir skaidrs, ka grāmatvedis fiziski var atrasties jebkur, taču uzņēmēja sirdsmieru tas nekādi neietekmē, jo savu darbu grāmatvedis var veikt teju no jebkuras vietas pasaulē.

Vai adresei ir nozīme?

Ja jums nepieciešami, piemēram, grāmatvedības pakalpojumi Rīgā, patiesībā pilnīgi droši varat meklēt šo pakalpojumu sniedzēju no jebkuras vietas Latvijā, jo mūsdienās ārpakalpojuma sniedzēja adresei vairs nav būtiskas nozīmes. Lielākā daļa komunikācijas tik un tā notiks e-pastā, telefona sarakstās vai sazvanos utml. Tiesa, ja uzņēmējdarbība norit Latvijā un nodokļi maksājami šeit, Latvijas grāmatvedības vides pārzināšana gan ir obligāts priekšnosacījums.

Ārpakalpojumu iespējas

Patiesībā grāmatvedība bija viena no pirmajām jomām, ko uzņēmēji arvien vairāk sāka uzticēt ārpakalpojumu sniedzējiem, līdz ar to šobrīd jau šī joma Latvijā ir ļoti labi attīstījusies un pakalpojumu sniedzēji ir pilnībā apguvuši elektronisko dokumentu apriti, e-rēķinu sagatavošanu un citus darbus. Arī daudziem uzņēmējiem tas viss nu jau šķiet pašsaprotami, tāpēc grāmatvedības kārtošanas kā ārpakalpojuma uzvaras gājiens turpinās.

Mūsdienu izaicinājumi

Pārmaiņas šobrīd skar teju visas tautsaimniecības jomas. Ikvienam uzņēmējam un strādājošajam ir jādomā, kā strādāt arvien ātrāk, efektīvāk un produktīvāk. Noderīgs atbalsts šajā transformācijas periodā ir dažādas datorprogrammas, digitalizācija un elektroniskie dokumenti. Arī statistikas dati liecina, ka jau gandrīz 100% uzņēmumu ikdienā vairāk vai mazāk izmanto dažādas tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Tieši tā arī būtiski ir mainījusies grāmatvedības joma. Nepieciešami grāmatvedības pakalpojumi Rīgā? Sazinies ar jebkuru ārpakalpojumu uzņēmumu, kas tos nodrošina! Tā ir lieliska iespēja, kā samazināt ikdienas rūpes, uzticot šo darbu profesionāļiem. Corsax.lv komandā strādā daudzi pieredzējuši grāmatveži, kuri pilnībā pielāgojušies mūsdienu biznesa videi un darbības principiem, tāpēc ir gatavi nākt palīgā un kļūt par jūsu uzņēmuma labākajiem sadarbības partneriem grāmatvedības jomā.