Uz raksta virsrakstā minēto jautājumu vienkāršā atbilde skan: “Jebkurš.” Jo patiešām teju katram cilvēkam ir iespēja sniegt konsultantus, tikai ne katrs to varēs izdarīt pietiekami augstā līmenī un atbilstoši saņēmēja vajadzībām, līdz ar to iesakām izvērtēt konsultanta zināšanu līmeni vēl pirms sadarbības uzsākšanas.

Pieredze

Viens no būtiskākajiem kritērijiem, izvēloties piemērotāko nodokļu konsultantu, ir viņa pieredze. Lieliski, ja ir iespējams dzirdēt atsauksmes no cilvēkiem, kuru viedoklim uzticaties. Tikko no augstskolas sola nācis students diemžēl nebūs labākais padomdevējs nodokļu jautājumos, jo ir virkne specifisku nianšu, ko iespējams apgūt tikai praksē, tāpēc ir būtiski, lai konkrētais speciālists būtu ne tikai teorētiķis vien.

Zināšanas

Ir profesijas, kuru pārstāvjiem ir jāmācās nemitīgi. Viena no tādām ir arī nodokļu konsultanti. Nodokļos nemitīgi tiek veiktas izmaiņas, ja tā neseko līdzi, ātri vien var izkrist no aprites, jo prātā esošā informācija būs novecojusi. Tieši tāpēc nodokļu konsultanti nemitīgi apmeklē dažādus seminārus, seko līdzi publikācijām profesionālajos medijos un regulāri pārlapo Ministru kabineta un Saeimas dienaskārtību, lai laikus pamanītu gaidāmās izmaiņas.

Drošāk ir sadarboties ar sertificētiem nodokļu konsultantiem, jo viņi nodokļu konsultācijas sniegs garantēti kvalitatīvāk un profesionālāk, jo ir izpildījuši noteiktus kvalitātes kritērijus, lai iegūtu konsultanta sertifikātu. Tāpēc nekautrējieties savam konsultantam pavaicāt pēc šāda dokumenta.

Attieksme

Ērti, ja ar nodokļu konsultantu iespējams vienoties par regulāru sadarbību, lai katru reizi, kad rodas kāds neskaidrs jautājums, operatīvi ir iespējams saņemt padomu un risinājumu. Līdz ar to būtiska ir ne tikai konsultanta profesionalitāte, bet arī attieksme un prasme sadarboties. Corsax.lv komandā atradīsiet nodokļu konsultantus, kas kļūs par sabiedrotajiem jūsu ikdienas biznesa gaitās un vienmēr būs pieejami, lai sniegtu atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem par grāmatvedību, nodokļiem un, kas zina, varbūt arī citām tēmām. Jo labs nodokļu konsultants pārzina ne tikai nodokļu tēmu, bet arī orientējas uzņēmumu vadības un grāmatvedības jautājumos, kā arī reizēm strādā arī kā labs psihologs, nomierinot un sniedzot konkrētajā brīdī nepieciešamās atbildes.