Lai gan klasiski, domājot par zelta gredzeniem, pirmkārt, iztēlojamies sievietes rokas, patiesībā šo rotu itin bieži izvēlas un ikdienā nēsā arī vīrieši. Tiesa, vīriešu gredzenu dizains ir atšķirīgs un arī valkāšanas tendences ir citādas. Kādus gredzenus izvēlas vīrieši? Kādam stilam viņi dod priekšroku?

Gredzens ikdienai

Lielākā daļa vīriešu ikdienā nepiedomā pie rotu izvēles, necenšas gredzenu un citas rotas pieskaņot apģērbam, līdz ar to arī zelta gredzens – ja tas ir vīrieša kolekcijā, visticamāk, tas ir kopā ar nēsātāju ikdienā un no pirksta noņemts vien īpašos gadījumos. Tas diktē arī gredzena formu un materiālu. Vīriešu gredzeni tradicionāli ir masīvāki, tajos lielākoties nav dārgakmeņu, tie ir smagāki un pamanāmāki, izceļ vīrišķību. Vienlaikus gan jāsaka, ka tas nekādā veidā neliedz arī vīrietim izvēlēties salīdzinoši smalku gredzenu ar dārgakmeni – gaume ir galvenā pavēlniece.

Vīrieši ir lielāki praktiķi nekā sievietes, tas redzams arī gredzenu izvēlē. Priekšroka tiek dota maksimāli funkcionālām rotām, kas netraucēs arī tad, ja īpašnieks ikdienā aktīvi nodarbojas ar sportu vai veic smagu fizisku darbu ar rokām.

Gredzena stils

Visbiežāk vīriešu rokās ir redzami laulību gredzeni, kas ir vienotā stilā ar laulātās rotām, taču arī tas nekādā ziņā nav obligāts nosacījums. Izvēloties laulības gredzenu, vīrieši parasti priekšroku dod platākiem un masīvākiem modeļiem. Tāpat nereti vīrieši izvēlas nēsāt tā dēvētos zīmoggredzenus, kas var būt papildināti ar specifiskiem dārgakmeņiem vai gravējumu. Par klasisku vīriešu gredzenu var uzskatīt arī Nameja gredzenus, kas pēc būtības ir nu jau ar leģendām apvīta latviešu rota, pēc kuras latvieši un Latvijas fani sevi atpazīst, lai kur pasaulē arī atrastos.

Ja vīrietis izvēlas nēsāt ne tikai gredzenu, bet arī, piemēram, ķēdīti un aproču pogas, vēlams saskaņot rotu materiālus. Zelta gredzens jānēsā kopā ar citām zelta rotām, taču nepārspīlējot. Lielākā daļa vīriešu vienlaikus pirkstā liek maksimums divus gredzenus, no kuriem viens ir laulību gredzens. Jāatceras, ka gredzens izvirza arī prasības – tas vislabāk izskatās uz sakoptām rokām.