21.gadsimtā krūšu palielināšana ir kļuvusi īpaši populāra. Līdz ar strauju plastiskās ķirurģijas attīstību arī krūšu operācijas ir kļuvušas advancetākas, ātrākās un drošākas, turklāt operācijas rezultāts ir maksimāli dabisks. Pēc statistikas datiem pasaulē ar katru gadu krūšu palielināšanu veic vidēji par 2,7% biežāk. Nenoliedzami, procedūra ir ļoti populāra un droša. Taču vienalga rodas jautājums – ko der zināt par krūšu palielināšanu un grūtniecību?

Raksts tapis sadarbībā ar Dr. Zaržecka un Dr. Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīniku.

Vai krūšu palielināšana var veikt nedzemdejušas sievietes?

Atbilde ir jā. Krūšu palielināšana nekādā veidā neietekmē turpmākas grūtniecības, taču visbiežāk operācijas veic sievietes pēc dzemdībām. Tas ir izskaidrojams ar to, ka tieši jaunajām māmiņām ir lielāka nepieciešamība to darīt. Sievietei, kura nav dzemdējusi, krūtis vairāk saglabā savu dabīgo formu, taču dzemdējušām sievietēm pēc bērna barošanas ar krūti un iznēsāšanas krūtis mēdz noslīdēt un nozaudēto savu dabīgo tilpumu.

Vai operācija ietekmē fertilitāti?

Nē, krūšu palielināšana neietekmē sievietes spēju ieņemt bērnu. Tā ir pilnīgi droša procedūra un nekādā veidā neietekmē sievietes reproduktīvo veselību.

Kā operācija ietekmē barošanu ar krūti?

Operācijas laikā sievietei padusē, zem krūts vai ap krūtsgalu tiek veikt mazs grieziens, caur kuru implants tiek ievietots zem muskuļa. Muskulis atrodas salīdzinoši tālu no piena dziedzeriem, turklāt tos vēl atdala taukaudu slānis. Nav nekāda pamata uzskatīt, ka operācijas laikā varētu tikt aizskarts un traumēts piena dziedzeris. Tieši tāpēc var apgalvot, ka krūšu palielināšanas operācija nekādā veidā neietekmē sievietes spēju barot ar krūti.

Vai operāciju var taisīt pirms grūtniecības?

Jā, var. Taču, ja grūtniecība tiek plānota tuvākā laikā, ir ieteicams atlikt operāciju. Iemesls tam ir fakts, ka sievietei grūtniecība var iestāties pirms operācijas, pašai par to vēl nezinot. Gan pacientei, gan dakterim būs mierīgāk, ja grūtniecība tiks plānota vismaz neilgu laiku pēc operācijas.
Turklāt ir arī jāņem vērā, ka grūtniecība un barošana ar krūti var stipri ietekmēt krūšu formu, tvirtumu un ādas elastību. Tāpēc, ja operācija tika veikt pirms grūtniecības, pastāv iespēja, ka pēc bērna iznešanas to būs nepieciešams atjaunot.

Krūšu palielināšana ir pilnīgi droša ķirurģiska manipulācija gan dzemdējušām, gan arī nedzemdējušām sievietēm. Taču svarīgi atcerēties, ka visprecīzākus un tieši jums pielāgoties padomus par operāciju jums sniegs tikai plastiskais ķirurgs. Tāpēc, lai operācijas rezultāts neliktu jums vilties, izvēlaties labu un sertificētu plastisko ķirurga ar vairāku gadu pieredzi.