Jau izsenis zināms, ka iegūt un saglabāt slaidas ķermeņa aprises ir iespējams ievērojot aktīvu dzīvesveidu un sabalansētu, veselīgu uzturu. Tomēr var būt arī tā, ka savu sapņu augumu neizdodas iegūt hormonālu problēmu, iedzimtības vai ķermeņa īpatnību dēļ.

Liposakcija ir viena no populārākajām kosmētiskajām operācijām, tā palīdz izveidot vēlamu ķermeņa izskatu, noņemot nevēlamos taukus no vēdera, gurniem, vidukļa, augšstilbiem, kakla, zoda un citām zonām.

Kā sagatavoties operācijai?

Tauku atsūkšana tiek veikta gan sievietēm, gan vīriešiem. Abu dzimumu anatomiskās uzbūves īpatnības ir atšķirīgas, tauki mēdz uzkrāties dažādās vietās, tāpēc problēmzonu lokācija arī ir dažāda. Pirms procedūras ir svarīgi saprast, kas pacientu sagaida operāciju zālē un kāds būs atveseļošanās periods, visu svarīgāko informāciju par šo sniegs konsultācijas ar  ķirurgu. Pirms operācijas ieteicams atmest smēķēšanu, atturēties no noteiktiem medikamentiem, ja tādi tiek lietoti un operācijas dienā noteiktu laiku neēst un nedzert. Un, protams, saglabāt mieru un atcerēties, ka esiet drošās speciālistu rokās, un operācija nav īpaši sarežģīta.

Operācijas norise

Parasti operāciju veic vispārējā anestēzija, bet ja liposakcijas laikā tiks noņemts neliels daudzums tauku, procedūru var veikt arī vietējā anestēzijā. Ja lieko tauku daudzums ir ļoti liels, tad tiek izmantota vispārējā narkoze. Pirms tauku atsūkšanas ar vakuumiekārtu, vietā, kur tiks veikta liposakcija, ievada speciālu šķīdumu, kas šķīdina taukus. Lieliska opcija ir apvienot tauku atsūkšanas operāciju ar, piemēram, taukšūnu transplantāciju, kad noņemtos taukus izmanto citām procedūrām.

Kā norisinās atveseļošanās process?

Stacionārā mediķu uzraudzībā jāuzturas 1 diennakti pēc operācijas, turpmākā atveseļošanās var ilgt aptuveni mēnesi. Aizvadot pilnvērtīgu rehabilitācijas procesu, ieteicams strauji neatsākt intensīvus sporta treniņus un ievērot mierīgu atpūtas režīmu. Jālieto daudz ūdens un jāēd uzturvielām bagāta pārtika. Lai mazinātu audu tūsku, turpmāko mēnesi ieteicams nēsāt ļoti pieguļošu apģērbu.

Tauku atsūkšana kļūst arvien populārāka, jo sniedz tūlītēju rezultātu, kas pēc pilnvērtīgas atveseļošanās ir paliekošs, jo likvidētās tauku šūnas neatjaunojas. Pieredzējuši un profesionāli ‘’Ādažu privātslimnīcas’’ ķirurgi veic šāda veida operācijas, lai ikvienam sniegtu iespēju uz savu ideālo ķermeņa izskatu un sasniegtu labāko rezultātu.