Covid-19 pandēmijas laiks daudzas nozares ir mainījis teju līdz nepazīšanai, tas noteikti ietekmējis arī grāmatvedības konsultāciju sniegšanas pakalpojumus. Īsā laikā visiem bija jāpārorientē sava domāšana, jāievieš jauni principi. Kādas šobrīd ir būtiskākās atziņas par jau paveikto? Kā šobrīd tiek sniegtas grāmatvedības konsultācijas?

Viss iespējams attālināti

Vēl pirms salīdzinoši ne tik ilga laika grāmatvedības konsultācijas klasiskā izpratnē nozīmēja visu nepieciešamo dokumentu salasīšanu mapēs un došanos pēc padoma pie konsultanta. Pie kopīgas tējas vai kafijas tases tika izrunātas būtiskākās tēmas un kopā rastas atbildes. Šobrīd viss notiek attālināti. Taču, iespējams, ka no tā ieguvumu ir pat vairāk nekā trūkumu. Abas puses būtiski var ieekonomēt laiku, sazvanoties telefoniski vai video zvanā, neskaidros jautājumus nosūtot e-pasta vēstulē vai tml. Nav jānorunā konkrēts klātienes tikšanās laiks, nav jātērē laiks ceļā, nav jāizdrukā nepieciešamie dokumenti. Līdz ar to arī konsultanti spēj strādāt ar lielāku klientu skaitu, jo darbs notiek efektīvāk.

Elektroniskie dokumenti

Būtisks ieguvums ir elektroniskie dokumenti, jo pandēmijas laiks to apriti būtiski pasteidzināja. Šobrīd jau teju visas valsts iestādes sola nodrošināt pakalpojumus e-vidē, tāpat arī mūsdienu komunikācijas vietnes ērti ļauj pārsūtīt dažādus dokumentus, rēķinus, čekus un nav jātērē laiks, lai to visu fiziski vestu un rādītu grāmatvedim vai konsultantam.

Par ko konsultēties?

Corsax.lv grāmatvedības konsultanti novērojuši, ka pandēmijas laikā mainījies arī jautājumu klāsts, ko uzņēmēji un grāmatveži vēlas uzdot konsultantiem, jo biznesa ikdiena ir mainījusies, tajā ienākušas jaunas tēmas. Piemēram, šobrīd ir jāzina, kā pieprasīt dažādus valsts atbalsta līdzekļus uzņēmējdarbībai, kā darbinieku atstādināt no darba vai nosūtīt dīkstāvē, kādos termiņos šobrīd jāiesniedz dažādi pārskati, kā labāk rēķināt, uzskaitīt finanses e-komercijas darījumos utt. Mums visiem tās ir iepriekš ne pārāk labi pārzināmas tēmas, tāpēc šobrīd grāmatveža padoms ir pat noderīgāks nekā agrāk. Konsultāciju sniedzēji ikdienā visus šos jautājumus jau ir izzinājuši, tāpēc arī konsultāciju sniegšana norit pavisam veikli un profesionāli. Izmantojiet šo iespēju, lai gudri ietaupītu laiku!